Piqua High School honor roll

Seniors

Honor roll: Austin Burns, Isaac Bushnell, Clayton Campbell, Gavin Carey, Malia Casey, Dylan Chaney, Cooper Clark, Grace Clark, Ca’ron Coleman, Hailey Cremeens, Coltin Curtis, Kameron Darner, Shayelynn Davis, Nichole Delacruz, Whitney Evans, Maddox Forror, Alexis Gastelu, John Hall, Katherine Hanes, Austin Hiegel, Paige Hinkle, Collin Hutton, Decker Jackson, Melanna Langston, Elaina Lear, Keri Marion, Andrea Marrs, Kaleb McCall, Madison Miller, Benjamin Oliver, Kylee Orndorff, Blane Ouhl, Draven Owen, Eriahna Penkal, Christian Proffitt, Lance Reaves-Hicks, Ava Rowley, Jordan Schmidt, Devon Sever, Hunter Smith, Michael Switzer, Dennis Teets, Levi Tilton, Kylie Weber.

Honorable mention: Aubri Cathcart, Logan Coulter, Stephen Dolder, David Feniello, Kelsey Godfrey, Alexis Goode, Ethan Hall, Rayne Jackson, Damian McClure, Alyssa Murphy, Keagan Patton, Ian Riehle, Bryce Sowers, Gabriel Switzer, Devin Ware, Micah Wellman, Kara Went, Connor Williams.

Commended: Layne Banning, Chloe Barnes, Jared Callahan, Ke’Anna Chambers, Kennedy Fashner, Oakley Gilmore, Siara Grinstead, Landen Honeycutt, Tyreace Hunter, Jerell Lewis, Gavin Meek, Daniel Poth, Anna Rohrbach, Jeremy Santos, Jesse Strevell, Donovan Wright.

Juniors

Honor roll: Miiah Albert, Lillian Alexander, Kenzi Anderson, Andrew Anderson, Kaitlyn Bachman, Noah Baker, Cael Barr, Crista Bartlett, Xander Basil, Madison Bayless, Hallie Bogle, Madison Bolin, Tristan Bowser, Grace Brewster, Connor Brush, Elise Cox, Brianna Coy, Gabriella Cromes, Joshua Crusey, Kamden Davidson, Abigail Eller, Jackson Elliott, Kaylee Epley, Harley Estep, Kelsey Franklin, Clayton Graves, Charity Griffieth, Gabrielle Gump, Blake Harvey, Sydnee Hawk, Evan Heidenreich, Andrew Hohlbein, Baylei Jenkins, Zander Jones, Jacey Kessler, Gabrielle Kinney, Lillian Kirk, Karley Lacy, Mackinzie Leal, Ashlee McPherson, Jasiah Medley, Jacey Meek, Aiden Meyer, Abbye Pearson, Xander Persinger, Grace Pleasant, Hannah Pleasant, Caroline Polakowski, Shelby Puckett, Isabella Reyes, Zachary Sale, Jason Shaffer, Kelsey Shepard, Nicholas Sheppard, Brianna Sims, Reagan Sloan, Ethan Snyder, Joseph Stahl, Hailie Thomas, Reagan Toopes, Devin Towe, Dylan Varvel, Jacob Ward, Destiny Warner, Rylee Weaver, Carrera Whaley, Andrew Wiles, Cameron Wiley, Quintyn Yaqub.

Honorable mention: Tate Adams, Alyssa Arthur, Haven Bowen, Nolan Campbell, Lukas Comolli, Ryan Fleisher, Jesse Furman, Nicholas Heath, Lauren Hicks, Paul Hinds, Lotus Isaacs, Makenzy Jolliff, Jordan Jones, Grace Mantooth, Mason Osborne, Kyle Pierre, Cassandra Schrubb.

Commended: David Anderson, Neil Bayman, Chance Bennett, Christopher Campbell, Elizabeth Carnahan, Thomas Confroy, Kiaya DeBrosse, Alexander Dyson, Lourdes Edejer, Danaisa Evans, Kelsey Farrell, Emma Francis, Landon Hare, Evan Hensler, Riley Hill, Kelsey Jenkins, Kammi King, Kacie Lawson, Caleb Lyons, Camilla Nicholas, Alexandra Nicholas, Brayden Offenbacher, Alexis Perkins, Trinity Petty, Aubree Schrubb, Payton Smith, Chloe Stewart, Dillon Thiebeau, Emma Wellman.

Sophomores

Honor roll: Jordan Adkins, Mark Alexander, Olivia Anthony, Laurynn Barr, Trista Boeke, Libby Bradney, Mahala Bragg, Marissa Bragg, Alyssa Brock, Ryan Brown, Nathan Buecker, Coltin Byron, Breeze Cary, Rachel Cavender, Jacob Chen, Savannah Cox, Kylee Cremeens, Gabriel Dancer, Kaydence Dorsten, Deon Eichelberger, Brieanna Finfrock, Alexis Flora, Torrence Foster, Ayva Fuentes, Elaini Grove, Zachary Henne, Reagan Howard, Zoe Leasure, Ivy Lee, Adriana McKinney, Carsyn Meckstroth, Isabella Murray, Brady Ouhl, Zane Pratt, McKenna Reindel, Kirk Robbins, Bryson Roberts, Caylee Roe, Samuel Schmiesing, Kirsten Shaneyfelt, Kevin Slife, Collin Snyder, Brayden Soliday, Xavier Strunk, Tarika Sutter, Gabriel Swallow, Logan Tucker, Haily Tyson, Matthew Weiser, Ethyn Wright.

Honorable mention: Jayden Arnett, Chasyn Dreer, Kaydence Fergus, Xavier Huffman, David Labree, Landon Lawson, Cole Middleton, Anna Monroe, Peyton Offenbacher, Traven Owen, Trenton Rudd, Karli Sherman, Kadin Skinner, Fate Studebaker, Hayley Vincent, Nakkia Williams.

Commended: Chloe Bragg, Lienne Casey, Madison Cota, Kelsey Earick, Mackenzie Fast, Landon Gray, Lilia Haning, Andrew Hinkle, Lucas Huelskamp, Jazlynn Jackson, Kyzer McDade, Brielle Penley, Philip Rossman, Brock Smith, Jacob Voskuhl, Cadence Wall.

Freshman

Honor roll: Landon Adams, Mickey Anderson, Jacob Beasley, Madison Brake, Garrett Brown, Jack Chappie, Catherine Copsey, Brody Curtner, Stephen Edwards, Kalei Evans, Devin Finley, Marin Funderburg, Diana Gertner-Agudelo, Tommy Grise, Allison Hicks, Tahneal Johnson, Brayden Kohler, Tate Kuhlman, Jackson Lambert, Gracie LaPointe, Brooklyn Larck, Trenton Laughman, Sierra Leonard, Abigail Luttrell, Wyatt Marrs, Zander Mason, Romen Medley, Matthew Meiring, Jasmine Oswald, Bryce Phillipps, Emma Pierron, Alexandria Preston, Emma Preston, Richard Price, Abigail Smay, Dominic Smith, Haylee Stahler, Ashln Sullivan, Aiden Williams, Nataya Yaqub.

Honorable mention: Ronald Bennett, Anthony Bergman, Brooklynn Black, Serenity Burns, Allie Cathcart, A’Mirah Elder, Kaylee Eleyet, Gage Gambill, Hailey Guide, Carson Hawk, Bailey Haworth, Joshua Heath, Regina Heisler, Jackson Hemmert, Genevieve Holden, Olivia Hutman, Derek Jones, Chase Joyal, Sabastian Karabinis, Emma Kidder, Andrew Miller, Samantha Reese, Lauren Richard, Breanna Sheek, Boston Sherman, Hunter Shoffner, Sherry Sprowl, Payton Stewart, Brayden Taylor, Kaylee Tillman, Helen Vlahos, Maddison Ward, Averi Wiley, Aldan Workman.

Commended: Laila Borger, Ava Casto, Khloi Courtney, Kellie Cromer, Cyann Davis, Mason Davis, Rylan Dorsten, Summer Doseck, Floyd Edwards, Adam Gephart, Skylerdale Graham, Jaden Grody, Hunter Hicks, Alyssa Hollopeter, Dylan Jenkins, Landen Jones, Lilly Kaye, Maximus Kaye, Austin Laub, Alexis Lenninger, Jacob Lewber, Alexander Millet, Nickolas Ortiz, Brody Paylor, Trevon Payton, Lillian Persinger, Braylin Shaner, Aiden Shellenberg, Logan Thompson, Kyen Warner.