2020 Miami County Fair Results

Open Class Feeder Calf Show

Class 1 Heifers

1. Braden Zekas

2. Luke Fulton

3. Skylar Calvert

4. Bronson Palivec

Class 2 Heifers

1. Cooper Palivec

2. Tessa Lyons

3. Lee Morrow

Class 3 Heifers

1. Katelyn Wallace

2. Alivia Palivec

3. Gunner Palivec

4. Luke Fulton

Grand Champion Heifer — Alivia Palivec

Reserve Grand Champion Heifer — Katelyn Wallace

Class 1 Steers

1. Ethan Fine

2. Ethan Fine

3. Tyler Morrow

Class 2 Steers

1. Livi Luciano

2. Katelyn Wallace

3. Mia Luciano

4. Thomas Wallace

Class 3 Steers

1. Luke Fulton

2. Kael Black

3. Brock Lyons

Grand Champion Steer — Luke Fulton

Reserve Grand Champion Steer — Livi Luciano

2020 Miami County Fair

Bred & Born Market Steer/Heifer Show

Class 1

1. Savannah Holzen

2. Hale Beck

3. Karley Prosser

4. Karley Prosser

5. Liam Prosser

2020 Miami County Fair

Born & Bred Dairy Beef Feeder Show

Class 1

1. Caitlin Howell

2. Reagan Howell

3. Karley Prosser

4. Karley Prosser

5. Liam Brosser

Class 2

1. Evan Maxson

2. Michael Bair

3. Madison Maxson

4. Evan Maxson

Grand Champion — Caitlin Howell

Reserve Grand Champion — Reagan Howell

Third Overall — Evan Maxson

Fourth Overall — Karley Prosser

Fifth Overall — Michael Bair

Open Class Dairy Feeder Show

Class 1

1. Caitlyn Howell

2. Reagan Howell

3. Karley Prosser

4. Hunter Houck

Class 2

1. Karley Prosser

2. Abby Fraley

3. Hunter Houck

4. Ethin Bendickson

5. Candace Shellenberger

Class 3

1. Adrian Comer

2. Ethin Bendickson

3. Liam Prosser

4. Curtis Shellenberger

5. Reagan Howell

Class 4

1. Lydia Durst

2. Evan Maxson

3. Adrian Comer

4. Ty Roeth

5. Chloe Shellenberger

6. Michael Bair

Class 5

1. Cora Moore

2. Luke Jones

3. Abby Fraley

4. Isaiah Mumford

5. Clinton Shellenberger

6. Madison Maxson

Class 6

1. Lily Mumford

2. Ty Roeth

3. Isaiah Marker

4. Evan Maxson

Open Dairy Feeder Champion — Cora Moore

Open Dairy Feeder Reserve Champion — Caitlyn Howell

2020 Miami County Fair

Open Class Steer & Heifer Show

Class 1

1. Luke Fulton

2. Cora Moore

3. Liam Prosser

4. Karley Prosser

Class 2

1. Emma Sutherly

2. Savannah Holzen

3. Brock Lyons

4. Hale Beck

5. Liam Prosser

Class 3

1. Savannah Holzen

2. Brenna Newton

3. Sam Sutherly

Class 4

1. Rally Wirrig

2. Rally Wirrig

3. Caiden Hollingsworth

4. Karley Prosser

Grand Champion Steer/Heifer — Savannah Holzen

Reserve Grand Champion Steer/Heifer — Brenna Newton

Third Overall — Sam Sutherly

Fourth Overall — Emma Sutherly

Fifth Overall — Luke Fulton