Miami East honor roll

Freshman

Principal’s list: Isaac Beal, Clark Bennett, Andrew Evans, Dottie Everett, Delaney Frock, Rowan Gipe, Jewel Helton, Madeleine Latimer, Colin McEldowney, Mason Moreland, Carly Olson, Annabelle Penny, Megan Pohl, Adilyn Richter, Lindi Snodgrass, Talia Stace, Faith Thomas, Braden Zekas.

High honor roll: Joshua Amheiser, Madison Avey, Lauren Barnes, Carter Bevan, Emma Bowman, Megan Gilliland, Rachael Haak, Savanna Harris, Victor Householder, Jack Kinzer, Keira Kirby, Kinley Lavender, Delaney Osborne, Annika Paton, Ethan Paulus, Shelby Preston, Avery Roberts, Cooper Shore, Caleb Stone, Kierstin Thomas, Owen Van Horn, Emma Ward.

Honor roll: Oscar Cashaw III, Connor Dalton, Katelynn Dill, Ava Jacomet, Jessa Lang, Isabelle Lewis, Jessica Linn, Megan McDowell, Tyler Motter, Matthew Osting, Sera Rush, Destiny Smith, Kendal Staley, Noah Swartz, Sumsaar Thapa, Spencer Triplett, Sarah Weaver, Elijah Willmeth, Charles Zawalich.

Sophomores

Principal’s list: Courtney Bair, Kiley Davie, Kaylynn Fetters, Maddalynn Gilbert, Eleanor Helstad, Grace Lawson, Lydia Marcum, Logan McEldowney, Braven Mills, Austin Monnin, Braden Monnin, Cadence Ray, Kaitlyn Roop, Cael Rose, Marisa Savini, Amelia Schwartz, Lillian Slone, Emma Sutherly, Samuel Sutherly, Celia Thomas, Ellen Vallery, Katie Weddle.

High honor roll: Jonah Blauvelt, Lilyan Bruggeman, Jakob Demmitt, Connor Francis, Jackson Godwin, Chloe Gump, Abigail Henderson, Paxton Hunley, Kyleigh Kirby, Trey Kreitzer, Ilys LeMaster, Jasmyn Maingi, Mackenzie Noble, Gretchen Stevens, Justin Studebaker, Kalli Teeters.

Honor roll: Chloe Aviles, Chance Bennett, Ethan Howell, Grayson Jacobe, Samantha Linn, Evan Massie, Anthony Putnam, Sarah Root, Kyle Rowley, Maddox Wittenmyer.

Juniors

Principal’s list: Pamela Casner, Daniel Davis, Lanie Fields, Leah Frazier, Kyle Kidman, Sophia Markley, Cyrena McAdams, Troy Preston, Annie Richters, Dillon Taynor, Cody Webb.

High honor roll: Arielle Barnes, Andrew Bevan, Annaliese Boggs Brockman, Anna Broerman, Cara Budd, Olivia Carpenter, Abigail Covault, Josie Crawford, John Demmitt, Cannon Dishman, Morgan Hamby, Sierra Kinnison, Tyler Kirby, Lance Moore, Rachel Moran, Bridget Paton, Sydney Preston, Cora Purves, Rylee Puthoff, Riley Rush, Ian Smith, Hunter Triplett, Matthew Wick, Gabriella Woodard, Samuel Zapadka.

Honor roll: Erin Baker, Adam Bensman, Sarah Blocher, Cadence Gross, Brayden Ingle, Garrett Kowalak, Caleb Lozano, Justin Maxwell, Morgan Nosker, Ian Pfenning, Camden Richter, Kara Riley, Leann Vernon, Jayden Waddy, Seth Wells.

Seniors

Principal’s list: Kelsea Drake, Gretchen Frock, Alex Hayes, Megan Honeyman, Levi Marcum, Neil Pohl, Katherine Pottorf, Kaitlyn Rohrbach, Jamie Rowley, Chloee Thomas.

High honor roll: Kelly Buck, Madison Calvert, Zachary Cox, Kyle Fellers, Tyler Fetters, Lauren Fisher, Hunter Gross, Faith Hammond, Gabrielle Hawkins, Jessica Hicks, Nichole Hood, Sophia Jacomet, Anastasia Kilbourne, Karley Kinard, Korey Lauck, Aaron Lawrence, Paige Lawson, Angelique LeMaster, Alyssa Loughman, Hunter Maggert, Keagan Mahan, Sylvia Mitchell, Sabrina Parke, Elizabeth Scott, David Ziegler, Tayla Ziegler.

Honor roll: Elizabeth Bair, Alexander Callahan, Jaidin King, Kearsten Kirby, Kaleb Nickels, Blake Snyder, Tyler Stapleton.